Все про шафран 

Все про шафран 

Меню

Користь шафрану для здоров'я 

Шафран в медицині 

Чудеса шафрану як природного цілителя сягають давніх часів, оскільки свідоцтва, виявлені на старовинних фресках і документах, відображають використання стародавніми людьми шафранових ниток для полегшення багатьох хвороб. Кожен регіон, який був знайомий з вирощуванням Crocus sativus, мав свій власний метод лікування хвороб і зміцнення здоров’я за допомогою екстракту шафрану , який виготовлявся з тонких червоних ниток, отриманих із квітки шафрану .


Вплив шафрану згадується в дуже старих текстах китайської фітотерапії. У Месопотамії проводився ритуал, під час якого співали та танцювали, щоб викликати цілющі переваги шафрану . Кажуть, що втомлені битвою перські та грецькі воїни купалися в шафранових ваннах, щоб заспокоїтися та вилікуватись, цей ритуал популяризував Олександр Македонський. Авл Корнелій Цельс, римський медичний енциклопедист, згадував шафран як протиотруту від отрути у своїх томах De Medicina. Стародавня індійська аюрведична медицина також вимагала шафран як дуже важливий інгредієнт для багатьох лікарських сумішей.


З часом шафран став загальновідомою лікарською рослиною, яка лікує майже будь-які розлади чи дискомфорт, а його ефективність підтверджена новими клінічними дослідженнями чи тисячолітнім досвідом. Давайте подивимося, як шафран може сприятливо впливати на ваше здоров’я та, можливо, мати для вас лікувальне застосування.

Лікувальні та оздоровчі переваги шафрану

Шафран містить багато різних вітамінів, мінералів і фітонутрієнтів і є джерелом потужних антиоксидантів , молекул, які захищають клітини організму від вільних радикалів і окисного стресу. Антиоксиданти, присутні в шафрані: кроцин, кроцетин, сафранал і кемпферол, причому кроцин є найважливішим основним елементом антиоксидантної активності шафрану.


Щоб отримати максимальну користь від оздоровчих властивостей шафрану, буде достатньо регулярного вживання його у формі харчових добавок або в стравах як спеції. Наприклад, ви можете легко зміцнити та підтримувати загальне здоров’я, регулярно випиваючи чашку шафранового чаю, готуючи смачну іспанську паелью чи іранський кебаб із шафрановим рисом.

Для тривалого використання, наприклад, у лікуванні депресії або під час дієти для схуднення , рекомендоване споживання становить 15 мг чистого шафрану двічі на день із загальним споживанням 30 мг на день. Цю кількість можна приймати у формі харчової добавки , що містить шафран, або один із багатьох екстрактів шафрану, доступних у продажу.


Стверджується, що слід бути дуже обережним щодо кількості шафрану, який приймається за раз, оскільки занадто велика кількість шафрану має токсичну дію. Однак останні дослідження традиційної медицини показали, що шафран не токсичний і його можна просто вживати необмежено.

Чим корисний шафран для здоров'я?

Компоненти шафрану живлять усі шари тканин, сприяючи красивій і здоровій шкірі, хорошому лібідо та психічній стійкості. Крім того, шафран має детоксикаційну та омолоджуючу дію.

Стверджується, що аромат шафрану підвищує бадьорість і, таким чином, лікує меланхолію. Це також допомагає підтримувати бадьорість тіла та органів чуття.

Доданий до певних олій і занурений на кілька днів, шафран стає достатньо сильним, щоб використовувати його як розслаблюючий або заспокійливий засіб. Відомо, що при прийомі всередину в невеликих кількостях він допомагає підтримувати та зміцнювати здоров’я імунної, дихальної, серцево-судинної, нервової та репродуктивної систем.

Репродуктивна система

Століттями відомо, що шафран регулює жіночий менструальний цикл. Вживання молока або чаю з невеликою кількістю шафрану допомагає полегшити менструальний біль і головний біль, а також допомагає запобігти перепадам настрою перед менструацією.

Добавка шафрану також може допомогти в лікуванні симптомів передменструального синдрому (ПМС). Якщо перед менструацією (менструацією) фізичні та психологічні симптоми настільки сильні, що ви не можете виконувати свою звичайну повсякденну діяльність, можливо, у вас ПМС. Дослідження показують, що шафран може допомогти в лікуванні симптомів ПМС.

Для вагітних невелика кількість сприяє ритмічному скороченню матки, тим самим зменшуючи біль і труднощі при пологах; але велика кількість може бути смертельною, оскільки це може спричинити судоми та спазми в матці та спричинити небажаний аборт. Кажуть, що шафран, змішаний з оливковою олією, лікує виразку матки.

Крім позитивного впливу на репродуктивну систему, шафран також має властивості афродизіака - особливо у людей, які приймають антидепресанти. Афродизіаки - це продукти або добавки, які підвищують лібідо. У чоловіків з еректильною дисфункцією, еректильна функція, лібідо та загальне задоволення значно покращилися завдяки прийому харчової добавки, що містить 30 мг шафрану щодня протягом 4 тижнів. Було також показано, що він благотворно впливає на проблеми з мужністю. У жінок із низьким сексуальним бажанням через прийом антидепресантів сексуальне бажання посилилося при прийомі 30 мг шафрану на день протягом 4 тижнів.

Нервова система

В Ірані та Японії проведено серйозні дослідження щодо здатності шафрану лікувати депресію. Клінічні дослідження показали, що шафран має антидепресивні властивості з мінімальними побічними ефектами. Основні діючі речовини шафрану, сафранал і кроцин , відповідають за антидепресивні властивості. Кажуть, що використання шафрану має схожі ефекти з флуоксетином або прозаком, з тією різницею, що цей природний антидепресант не має побічних ефектів . Нещодавні дослідження також показують, що 30 мг шафрану двічі на день так само ефективні, як донепезил або Арисепт, у лікуванні легкої форми хвороби Альцгеймера . Шафран містить кроцин, який, як доведено, є нейронним антиоксидантом, достатньо потужним для боротьби з нейродегенеративними розладами . Дослідження також показали, що кроцин і сафранал ефективні як ліки від тривоги через їх снодійні та анксіолітичні властивості. Є також докази того, що кроцин позитивно впливає на серотонін-нейротрансмітерну систему, тому він також може бути ефективним засобом лікування обсесивно-компульсивного розладу. Шафран також допомагає підтримувати церебральну силу людини в плані поглинання та збереження інформації.

Серцево-судинна система

Шафран має кардіотонічну властивість , завдяки чому серцеві ліки легко потрапляють в організм і націлюються на серце. Антиоксиданти в шафрані запобігають проблемам з кровообігом , підтримуючи низький рівень холестерину та тригліцеридів. Кроцетин у шафрані також допомагає утримувати артерії від закупорки, перекачуючи кисень у кров, покращуючи кровообіг і підтримуючи серце здоровим і в ідеальному стані.

Дихальна система

Завдяки протизапальній властивості шафран допомагає полегшити напади астми, допомагаючи очистити набряклі дихальні шляхи та відновити нормальне дихання. Так само діє при кашлі, застуді, бронхіті та грипі; Склянка теплого молока, змішаного з невеликою кількістю есенції шафрану, допомагає дихати та почуватися краще, оскільки шафран допомагає вивільнити набридливу мокроту.

Імунна система

Крокус є багатим джерелом вітамінів B (особливо B1, B2 і B6) і C, які необхідні для підтримки здорової імунної системи. Він також містить ефірні олії та фітохімічні речовини, які зміцнюють імунну систему та забезпечують організм антиканцерогенними елементами. Кроцетин, отриманий з шафрану, діє як протираковий та протипухлинний засіб, який пригнічує ріст ракових клітин і посилює антиоксидантну систему.

Очна система

Каротиноїди в шафрані можуть допомогти уповільнити дегенерацію жовтої плями , спричинену старінням, шляхом зміцнення клітинних мембран. Шафран зберігає здоров'я очей і захищає їх від сонячних променів, стресу сітківки, денної сліпоти, пігментного ретиніту, кон'юнктивіту, сльозотечі та кератиту.

Загальне

Crocus sativus має багато інших лікарських застосувань. Кажуть, що похідні корисні для запобігання або лікування шлунково-кишкових проблем, таких як метеоризм і закупорка печінки та селезінки. Шафран при місцевому застосуванні знімає головний, зубний біль, виразки в роті, анальний біль, м'язові спазми, болі в животі, укуси комах, лікує синці та відкриті рани. Шафранова паста використовується для стимуляції росту волосся та лікування алопеції або облисіння.


Шафран також можна використовувати як стимулятор або пригнічувач апетиту. Для схуднення допомагає шафран, який має сечогінні та потовиділювальні властивості. 


Нарешті, шафран також має дуже цікаву історію з точки зору еротики. Кажуть, що Клеопатра занурювалася в шафранові ванни як прелюдія до романтичної інтермедії. Шафранова олія поширює якийсь екзотичний аромат, який виявляється дуже спокусливим. Будь-який напій з додаванням певної кількості шафрану стає своєрідним афродизіаком .


З такою численністю застосування шафрану для здоров’я не дивно, що виробництво цієї чудової цибулинної культури займає важливе місце в Іспанії, Італії, Франції, Ірані та Індії.