Все про шафран 

Все про шафран 

Меню

Догляд за плантацією після посадки 

Вода


Оскільки цибулини Crocus sativus,  знаходяться в стані спокою з кінця червня до кінця вересня, влітку цибулини не потребують поливу.

Як тільки у цибулин почнуть утворюватися корінці і паростки, можна приступати до поливу, якщо дощів не прогнозується і грунт сухий. У період цвітіння можна поливати після збору врожаю шафрану, якщо це необхідно.

Навесні вода має вирішальне значення для Crocus sativus, тому що тоді нові «дочірні цибулини», які утворилися на верхівці «материнської», повинні вирости достатньо великими, щоб мати змогу сформувати квіти восени.

У періоди посухи з березня по червень настійно рекомендується поливати приблизно 30 мм на тиждень. Найкраще давати цю кількість двічі по 15 мм води, розподіливши на два дні.


Мороз


Незважаючи на те, що листя Crocus sativus взимку зелені, вони можуть переносити зимові температури до -15 градусів Цельсія. Однак доцільно накривати посіви шерстю або соломою, якщо морозний період із такими низькими температурами триває тривалий час або якщо є сильний сухий вітер, який може висушити посіви до такої міри, що вони загинуть.

Зовсім не біда, якщо в період заморозків посів буде вкритий шаром снігу. Сніг — найкращий покривний матеріал, який тільки можна побажати під час суворої зими, він гарантує, що цибулини в землі не замерзнуть, і зберігає листя достатньо вологими, щоб вони не страждали від морозу.


Бур'яни


Подбайте про те, щоб ваша плантація шафрану залишалася максимально вільною від бур’янів протягом року. Бур’яни можуть пригнічувати крокуси, внаслідок чого цибулини Crocus sativus ростуть менше, ніж зазвичай, що може призвести до меншого цвітіння.

Коли Crocus sativus підіймається над землею з зеленими трав’янистими листками, бур’яни найкраще видаляти вручну. Особливо необхідно стежити за тим, щоб так звані бур'яни, що розмножуються коренем, не мали шансу розмножитися на грядці. Бур’яни, що розмножуються кореневим шляхом, важко контролювати, оскільки вони мають кореневу систему, яку важко видалити, яка продовжує поширюватися в ґрунт у міру росту рослини.

Поширеними бур’янами, що розмножуються коренем, є, наприклад, пирій повзучий ( Elymus repens ), польовий крес жовтий ( ​​Rorippa sylvestris ) і бузина польова (Aegopodium podagraria ). У літній період, коли цибулини «відпочивають» і не мають листя, можна очистити ґрунт від бур’янів за допомогою лущення. Інший прийом, який також використовується, - це спалювання бур'янів спеціальним газовим пальником.


Підживлення 


Якщо ви відчуваєте, що культура потребує певного живлення під час росту, найкраще удобрити ранньою весною, наприклад, деякими гранулами сухого коров’ячого гною або складним  добривом. Розподіліть добриво на 2 або 3 менші дози протягом кількох тижнів, бажано, коли погода сприятлива для росту та перед дощем або дощуванням. Кількість необхідних добрив сильно залежить від кількості засвоюваних поживних речовин у ґрунті. Майте на увазі, що якщо температура ґрунту підвищується, для культури виділяється більше поживних речовин, які вже є в ґрунті. Температура впливає на реакції розчинності різних поживних речовин і вивільняє більшу кількість поживних речовин у ґрунт при вищих температурах. Тому важливо не вносити занадто багато добрив, особливо коли температура ґрунту ще досить низька.